Слика за банер за внатрешни страни

52

Пододела

192861045 1995463610605511 793867394465900686 n                                              12076 2
Блуза која обезбедува правилна транспирацијаи постојана терморегулација.Состав 65 % полиестер 35 % памук
 
                                                   
Женска ( струкирана ) и машка  термичка блуза, со околувраник, долги ракави раглан. Мека и еластична ткаенина, со посебна текстура на градите и грбот, спирални релјефни мотиви на страните, за да се обезбеди правилна транспирација и постојана терморегулација. Ребреста јака, долен крај и рабови на ракави од истиот материјал, за подобра удобност. Ергономска цевкеста структура и посебна плетка на лактите за совршено прилагодување на физиономијата на телото.
240 гр./м2
Состав 65 % полиамид 26 % полиестер 8 % еластан