Слика за банер за внатрешни страни

52

Работнички одела

worker winter pantoloni do pojas

worker winter refleks pantoloni do pojas

 њоркер рефлекс пантолони до појас

 

WORKER WINTER 

Унисекс зимски панталони, со поларен флис, контрастни вметоци, рефлекс ленти на заден џеб.

Состав100% памук

Изглед чешлан сатен

Тежина 350 гр/м2
Бои цива, тегет

WORKER WINTER REFLEX 

Унисекс зимски панталони, со поларен флис, рефлектирачки ленти,  контрастни вметоци, рефлекс ленти на заден џеб.

Состав 100% памук

Изглед чешлан сатен

Тежина 350 гр/м2
Бои: сива, тегет

 WORKER REFLEX 

Унисекс панталони, за сите сезони, со рефлектирачки ленти, контрастни вметоци и шевови, рефлекс ленти на заден џеб.

Состав100% памук

Изглед твил што не се собира

Тежина260 гр/м2
Бои: тегет, сива

 

worker tech pantoloni do pojas

worker pantoloni do pojas

worker strech pantoloni do pojas

 

WORKER TECH 

Унисекс панталони, за сите сезони со влошки за колена, контрастни вметоци и штепови, рефлекс ленти на заден џеб.

Состав 65% полиестер + 35% памук

Изглед твил механички стреч

Тежина 265 гр/м2
Бои тегет, црна, сива

WORKER 
Унисекс панталони, за сите сезони, со контрастни вметоци и штепови, рефлекс ленти на заден џеб.
Состав
 100% памук
Изглед 
твил што не се собира
Тежина 
260 гр/м2
Бои 
тегет,црна, плава,сива,крем

WORKER STRETCH 

Унисекс панталони, стреч, за сите сезони,контрастни вметоци и шевови, рефлекс ленти на заден џеб.

Состав 98% памук + 2% еластин

Изглед твил стреч

Тежина300 гр/м2
Бои:тегет,црна, сива, крем

 

trolley rabotni pantoloni treger

CABIN rabotna jakna

                      4002 14000

 
       

TROLLEY 
Панталони со прерамки со висока бубрежна заштита.

Состав 100% памук

Изглед твил што не се собира.
Тежина
 260 гр/м2
Бои 
сива, тегет

                 Величини од XS-5XL

 

CABIN 
Јакна со џинс крој, предно закопчување,

со пластични покриени копчиња; 

регулација на половина со лепенка.

Состав 100% памук

Изглед твил што не се собира
Тежина 
260 гр/м2
Бои 
сива, тегет

Величини од XS-5XL

 

SAFE

Јакна со контрастни штепови,рефлектирачки детали и предно запетлување со копчина и платка над нив.Џеб за мобилен,држач за беџ кој се вади и држач за пенкало во џебот кој се затвора со велкро лепенка.Состав 100 % памукТежина 260 гр.м/2 Бои сива,тегет Величини од XS -5XL 

.

 

 12931201 641173672701185 3182813113789316864 n

 Панталони со прерамкипанталони до појас и јакна280гр м2појачување на колената со

Пантолони до појас и со прерамки и јакна 270гр м2струк со ластик од странитестранични џебови со додатоци за алати

 

Работна панталони со прерамки ,до појас  и јакна,

245 g/m2, 65% полиестер / 35% памук,

рендер од еластична плетенина,

7надворешни џеба и рамка за чекан во лев шав,

џеб за метро.

Појачување на колена

со можност за вметнување на влошка од полиуретан.EN ISO 13 688:2013

Панталони со прерамки, панталони

до појас и јакна, 280гр-м2, појачување

на колената со можност за вметнување

на влошка од полиуретан, флуросцентни

траки на колената, голем патент напред. 

Пантолони до појас и со прерамки

и јакна 270гр-м2, струк со ластик

од страните, странични џебови со

додатоци за алати, појачување на

колената со можност за вметнување

на полиуретанска влошка.

 

            

                                          210941065 2016407501844455 7507487766630229313 n

bermuda multitasche chiusura zip triple cuciture payper caracas

 

Машки панталони, за сите сезони, со простор за вметнување за влошки за колена, страничен ластик и јамки во појасот, закопчување со патент и метално копче, два предни џебови со внатрешност од истиот материјал како панталоните, два странични џебови со држач за беџ кој се вади и затвора, еден џеб со патент, два отворени задни џебови, џеб за чекан. Контрастни вметоци и шевови, тројни шевови.

65 % полиестер 35 % памук

315 гр.м/2

Големини 40-42-44-46-48-50-52-54-56-58-60-62-64

 

 

 

 

 

 

 

CARACAS

Работни кратки панталони 
ластик назад на струк
мултифункционални странични
џебови.Рипстоп материјал ,100 % памук.


 

 

                                 

 

                                            215374733 2021787981306407 9062171602858135114 n

       

 

 

            215578336 2021788051306400 8559949899881401627 n

 

  Работни пантолони со прерамки со дупло појачување на колена,два коси и два странични џеба и еден горе.Состав 245 гр./м2

Работни пантолони  од антистатички памук ,отпорен на киселини,огноотпорен ,отпорен на електричен лак, погоден за заварувачи. Рефлектирачки траки. Состав 98 % памук 2 % дисипативни влакна 

  Работно палто од антистатички памук ,отпорен на киселини,огноотпорен ,отпорен на електричен лак, погоден за заварувачи. Рефлектирачки траки.Состав 98 % памук 2 % дисипативни влакна